Tadeusz Adamejtis

p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku

Paweł Adamowicz

były Prezydent Miasta Gdańska

Paweł Adamowicz od 1998 r. do 2019 r. piastował urząd prezydenta miasta Gdańska. W latach 1984–1989 studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 1990 r. został wybrany na radnego Gdańska z ramienia Komitetu Obywatelskiego. W kolejnej kadencji, w latach 1994–1998, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta. W 2001 r. znalazł się wśród założycieli regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Był przewodniczącym, powołanego do życia w 2011 roku, Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.

Wojciech Adamowicz

dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach
Alan Aleksandrowicz

Alan Aleksandrowicz

Prezes Zarządu, InvestGDA

Alan Aleksandrowicz jest prezesem Zarządu InvestGDA. Przez wiele lat związany z Urzędem Miejskim w Gdańsku, gdzie pełnił różne funkcje związane z rozwojem gospodarczym, turystyki i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W latach 1999-2003 był wicekonsulem w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Sebastian Anioł

Sebastian Anioł

Wiceprezes Zarządu, InPost S.A.

Od ponad dwunastu lat związany z InPost S.A., gdzie obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wcześniej pracował w Siódemka S.A. jako Dyrektor Operacyjny. Był także właścicielem portalu Maxinet.com.pl.

Wiktor Anselm

kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Atenach

dr Alicja Antonowicz

Katedra Ekonomiki Przedsiębiorstw, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Gdański

dr Dominik Antonowicz

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

dr Dominik Antonowicz jest pracownikiem Instytutu Socjologii UMK w Toruniu. Specjalizuje się badaniu polityki publicznej oraz szkolnictwa wyższego, prowadzi również badania nad społecznym fenomenem kibicowania. Stypendysta rządu brytyjskiego oraz stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej programów START (2006) oraz KOLUMB (2008). Pracował w Center of Higher Education Policy Studies (CHEPS) na Uniwersytecie Twente. Od 2005 roku blisko współpracuje z Centrum Badań nad Polityka Publiczną na UAM w Poznaniu. W latach 2008–2009 pełnił funkcje doradcy Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej. Od 2011 jest członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN).

dr Paweł Antonowicz

Katedra Ekonomiki Przedsiębiorstw, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Gdański

Tadeusz Aziewicz

Przewodniczący Sejmowej Komisji Skarbu Państwa

Sylwia Badowska

PROINNOVA Doktorantka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego Ekspert ds. zarządzania klastrami

Marek Bania

Business Unit Director, Jabil

Marek Bania pełni funkcję Business Unit Director w kwidzyńskim oddziale amerykańskiej korporacji Jabil, zajmującej się projektowaniem i produkcją podzespołów elektronicznych. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

dr inż. arch. Barbara Bańkowska

Instytut Projektowania Urbanistycznego

Jerzy Barbarowicz

Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Słupsku

Paweł Bardon

Kierowniki Wydziału Pośrednictwa Pracy i Menadżer Liniowy EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Jerzy Bartnicki

dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie

Jerzy Bartnicki od 2000 r. kieruje Powiatowym Urzędem Pracy w Kwidzynie. Absolwent Wydziału Ochrony Wód i Rybactwa Śródlądowego Akademii Rolniczo­-Technicznej w Olsztynie. Czterokrotnie był radnym miasta Kwidzyna, a także posłem sejmu kontraktowego i wiceprzewodniczącym Komisji Przeksztalceń Własnościowych. Przez dwie kadencje przewodził Ogólnopolskiemu Konwentowi Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy.

Dr Agnieszka Bartoszek

Pracownik naukowy Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej

dr Teresa H. Bednarczyk

Zakład Bankowości WE UMCS w Lublinie

Edwin Bendyk

publicysta tygodnika „Polityka”

Edwin Bendyk jest pisarzem i publicystą obecnie związanym z działem naukowym tygodnika „Polityka”. Zajmuje się problematyką cywilizacyjną, kwestiami modernizacji, ekologii i rewolucji cyfrowej. Publikuje także w tygodniku „Computerworld”, „Res Publice Nowej”, Krytyce Politycznej”, „Przeglądzie Politycznym” i magazynie „Mobile Internet”. Jest także nauczycielem akademickim, wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością, a także w Centrum Nauk Społecznych PAN. Został też członkiem rady Fundacji Nowoczesna Polska oraz rady programowej Zielonego Instytutu.

Sławomir Berbeć

Dyrektor Biura Pomorskiego w Chinach

Sławomir Berbeć jest Dyrektorem Biura Pomorskiego w Chinach z siedzibą w Pekinie, którego celem jest wspieranie pomorskich przedsiębiorców, a także promocja województwa w Państwie Środka.

Maciej Berendt

Prezes Biura Inżynierii Komunikacyjnej „B.I.K”
Jarosław Bełdowski

Jarosław Bełdowski

wiceprezes i pierwszy zastępca prezesa Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

Jarosław Bełdowski jest wiceprezesem i pierwszym zastępcą prezesa Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. W latach 2011–2012 koordynował prace nad pierwszą transzą deregulacji zawodów w Ministerstwie Sprawiedliwości. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz stypendysta Uniwersytetu w Oksfordzie i Katolickiego Uniwersytetu w Leuven. Pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej.

Radosław Białas

Partner Zarządzający, Alfabeat

Radosław Białas jest partnerem zarządzającym w Alfabeat. Zawodowo związany z inwestycjami. Był m.in. dyrektorem inwestycji w funduszach Black Pearls Investments (2014-2016) i LQT Fund (2015-2016). Wspierał tworzenie niemal siedemdziesięciu spółek typu start-up/spin-off.

Jarosław Białk

zastępca wójta gminy Krokowa

Romualda Białkowska

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich „Szkuner”, zarządzającego portem we Władysławowie

dr hab. prof. UG Krzysztof Bielawski

Katedra Biotechnologii, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i AM w Gdańsku

Wiesław Bielawski

zastępca Prezydenta Miasta Gdańska

Mirosław Bieliński

Prezes Zarządu, Bankilo, Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego

Prezes Zarządu Bankilo. Były Prezes Zarządu Energa oraz członek rad nadzorczych dużych spółek funkcjonujących jako sprzedawca energii, sieci energetyczne, elektrownie, giełda energii. Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego.

Andrzej Bigus

współzałożyciel i współwłaściciel firmy BAT Sp. z o. o.

Andrzej Bigus jest jednym z dwóch współwłaścicieli i współzałożycieli firmy BAT Sp. z o. o., zajmującej się handlem materiałami budowlanymi. Firma posiada 14 oddziałów w całym województwie pomorskim.

Tadeusz Bigus

współzałożyciel i współwłaściciel firmy BAT Sp. z o. o.

Tadeusz Bigus jest jednym z dwóch współwłaścicieli i współzałożycieli firmy BAT Sp. z o. o., zajmującej się handlem materiałami budowlanymi. Firma posiada 14 oddziałów w całym województwie pomorskim.

Andreas Billert

dr Andreas Billert

ekspert w dziedzinie rozwoju i odnowy obszarów miejskich

Dr Andreas Billert jest historykiem sztuki i specjalistą w zakresie zarządzania projektami rozwoju i odnowy obszarów miejskich. W latach 1967–1980 był pracownikiem naukowym Pracowni Konserwacji Zabytkow i adiunktem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1980 roku w Niemczech, gdzie w latach 1980–2008 pracował w Landesamt für Denkmalpflege w Stuttgarcie, był kierownikiem projektów rewitalizacji miast w Lubece i w Landzie Brandenburgii, pracownikiem naukowym Europa­‑Universität Viadrina w Frankfurcie nad Odrą, ekspertem niemiecko­‑polskiego programu TRANSFORM oraz kierownikiem unijnego programu „Nowoczesne zarządzanie rozwojem miast”. Od 2008 na emeryturze, mieszka w Berlinie.

dr Michał Bitner

Uniwersytet Warszawski

Michał Bitner jest doktorem prawa, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz kierownikiem Podyplomowego Studium Zarządzania Projektami Finansowanymi ze Środków Unii Europejskiej. Był ekspertem Agencji Rozwoju Komunalnego, współpracował m.in. z Bankiem Światowym, Amerykańską Agencją ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID), Kanadyjską Agencją Rozwoju Międzynarodowego i Ministerstwem Finansów. Jest autorem publikacji o tematyce prawnej i finansowej.

Artykuły w PPG

Teresa Blacharska

skarbnik miasta Gdańska

Teresa Blacharska w gdańskim magistracie zatrudniona jest od 1967 roku. Zaczynała jako praktykantka, potem referent i inspektor w Wydziale Finansowym. Stanowiska kierownicze w tym wydziale pełniła od 1987 roku. Do czasu objęcia stanowiska skarbnika miasta dyrektor Wydziału Finansowego. W 1976 roku ukończyła Wydział Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalnością Finanse i Rachunkowość.

prof. dr hab. Andrzej Blikle

wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej A.Blikle Sp. z o.o.

prof. dr hab. Andrzej Blikle jest doradcą w dziedzinie szeroko pojętego zarządzania kompleksową jakością. W przeszłości prowadził istniejącą od 1869 roku rodzinną firmę cukierniczą „A.Blikle”. Jest profesorem zwyczajnym nauk matematycznych, a jego specjalność naukowa to matematyczne podstawy informatyki. Wykładał na wielu uniwersytetach: Warszawskim, Berkley, w Kopenhadze czy Linköping.

Jerzy Boczoń

wiceprezes Fundacji RC
Georgis Bogdanis

Georgis Bogdanis

Prezes Zarządu, Microsystem

Georgis Bogdanis jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu powstałej w 1985 r. firmy Microsystem. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Izby Systemów Alarmowych, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Greków w Polsce Hellada, Wiceprzewodniczący Konwentu Politechniki Gdańskiej. Od lat współpracuje z Politechniką Gdańską w zakresie innowacyjnych technologii.

dr Michał Bogusz

adiunkt w Centrum Badań Azji Wschodniej SWPD, koordynator kierunku chinoznawstwo

dr Michał Bogusz – adiunkt w Centrum Badań Azji Wschodniej SWPD i koordynator kierunku chinoznawstwo. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Ludowego w Pekinie. W Chinach spędził osiem lat. Studiował tam i pracował.

Artykuły w PPG

Andrzej Bojanowski

wiceprezydent miasta Gdańska

Andrzej Bojanowski piastuje urząd wiceprezydenta Gdańska od lutego 2009 r. Wcześniej pracował na stanowisku skarbnika miasta Gdańska. Do Urzędu Miejskiego w Gdańsku trafił z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa.

Ewa Bończak-Kucharczyk

była wiceprezes Urzędu Mieszkalnictwa, właścicielka i zarządzająca portalem poświęconym mieszkalnictwu, nieruchomościom i gospodarce miejskiej: www.minigo.pl
[foto]

Jakub Boratyński

Dyrektor ds. Sieci i Zarządzania w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (GROW) w Komisji Europejskiej

Jakub Boratyński – Dyrektor ds. Sieci i Zarządzania w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (GROW) w Komisji Europejskiej. W latach 2014⁠–⁠2021 pracował w Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (CNECT), koncentrując się głównie na cyberbezpieczeństwie. W latach 2009⁠–⁠2013 był szefem działu „Przestępczość zorganizowana i stosunki z EMCDDA” w Dyrekcji Generalnej ds. Wewnętrznych, która była odpowiedzialna za walkę z cyberprzestępczością, korupcją, seksualnym wykorzystywaniem dzieci i konfiskatą mienia pochodzącego z przestępstwa. Pracował także w Dyrekcji Generalnej ds. Stosunków Zewnętrznych, gdzie zajmował się kwestią stosunków UE z Rosją.

Przed dołączeniem do Komisji Europejskiej był Dyrektorem ds. Międzynarodowych w Fundacji im. Stefana Batorego, a wcześniej – pracownikiem Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Jest absolwentem London School of Economics i Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe, prawo).

Marek Borkowski

Zespół Koła Naukowego Zarządzania Personelem „Lider”, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego

Zbigniew Borkowski

Wiceprzewodniczący Gdańskiego Związku Pracodawców, Prezes Infracorr Sp. z o.o.

Agnieszka Borodo

Studentka III roku Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej

Aleksandra Borowicz

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową
Maciek Borówka

Maciek Borówka

Prezes Zarządu Alfred‑Tech

Pomorski przedsiębiorca, założyciel i Prezes Zarządu Alfred‑Tech. Wcześniej Członek Zarządu firmy Tapptic SA z siedzibą w Brukseli. Twórca programu stypendialno­‑edukacyjnego dla młodych: Akademia Alkantara.

Grzegorz Borowski

Grzegorz Borowski

współtwórca i dyrektor zarządzający, Fundacja infoShare

Grzegorz Borowski jest współtwórcą infoShare – największej w tej części Europy konferencji poświęconej technologiom, nowym mediom i startupom. Prezes Zarządu Fundacji infoShare. Członek Zarządu infoShare Academy, szkolącej przyszłych programistów. Doświadczony menedżer IT przez wiele lat zarządzający m.in. systemem największej poczty e‑mail w Polsce.

Bogdan Borusewicz

Senator RP
Artykuły w PPG
Robert Bożyk

Robert Bożyk

partner i dyrektor inwestycyjny, Krokus PE

Robert Bożyk jest partnerem i dyrektorem inwestycyjnym w Krokus Private Equity, z którym jest związany od 1996 r. Wcześniej pracował w banku PBG w Łodzi jako Senior Account Manager. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku bankowość i finanse oraz studiów EMBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz College of Business University of Illinois.

dr Tomasz Brodzicki

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

Marcin Brycz

doktorant Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego
Michał Brzezicki

Michał Brzezicki

współtwórca oraz Wiceprezes Zarządu ds. Technologii, SentiOne

Michał Brzezicki  jest współtwórcą firmy SentiOne. Od 2011 r. pełni w niej funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. technologii. Absolwent Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.

dr Mikołaj Budzanowski

minister skarbu państwa

Mikołaj Budzanowski – absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Trewirze. Stypendysta japońskiej fundacji Sasakawy. Jest doktorem nauk humanistycznych. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu integracji europejskiej oraz bezpieczeństwa energetycznego.

Od stycznia do września 2008 r. dyrektor Departamentu Zmian Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju w Ministerstwie Środowiska. Od września 2008 r. do lipca 2009 r. dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji I w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP). Od lipca 2009 r. do listopada 2011 r. podsekretarz stanu w MSP. Od 18 listopada 2011 r. minister skarbu państwa.

Jarosław Bujny

ilustracje, projekty okładek, nadzór graficzny
Artykuły w PPG

Dariusz Burciu

Prezes Zarządu, Ignibit

Dariusz Burciu jest Prezesem Zarządu firmy Ignibit, rozwijającej produkty w zakresie wirtualnej (VR), rozszerzonej (AR) oraz mieszanej (MR) rzeczywistości.

Zbigniew Burciu

prof. dr hab., kpt. ż.w. Zbigniew Burciu

Akademia Morska w Gdyni

Prof. dr hab. kpt. ż.w. Zbigniew Burciu jest wykładowcą Akademii Morskiej w Gdyni. Członek Sekcji Komitetu Transportu PAN. W latach 1993-2001 Przewodniczący Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Autor i współautor ponad wielu publikacji z zakresu m.in. bezpieczeństwa w transporcie morskim oraz ratownictwa morskiego i śródlądowego.

dr Marceli Burdelski

zastępca dyrektora Centrum Studiów Azji Wschodniej na Uniwersytecie Gdańskim

dr Marceli Burdelski – zastępca dyrektora Centrum Studiów Azji Wschodniej na Uniwersytecie Gdańskim. Wiceprezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku. Konsultant i były doradca Ministra Spraw Zagranicznych RP. Autor i współautor wielu książek, m.in.: „Chiny u progu XXI wieku”, „Republika Chińska na Tajwanie a ONZ”, „Chiny w oczach Polaków”, oraz ponad stu publikacji naukowych. Odwiedził wielokrotnie ChRL, Republikę Korei, KRLD, Japonię, Tajwan, Stany Zjednoczone, Kanadę, Republikę Południowej Afryki, Chile i wiele państw europejskich.

Adam Burkiewicz

Prezes AA Biotechnology

prof. dr hab. Jan Burnewicz

Uniwersytet Gdański

Prof. dr hab. Jan Burnewicz jest ekonomistą badającym systemy transportowe oraz procesy innowacyjne. Od 1972 r. pracuje Uniwersytecie Gdańskim kierując Katedrą Badań Porównawczych Systemów Transportowych. Jest autorem ponad 500 prac naukowych oraz autorem lub współtwórcą dokumentów państwowych, takich jak Polityka transportowa (z 1995, 2001 i 2005 r.), Sektorowy Program Operacyjny Transport na lata 2004–2006 czy Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r.

prof. Jerzy Buzek

Poseł do Parlamentu Europejskiego, były premier RP

Bohdan Bułhak

prezes Zarządu Frenoplast S.A.

Współwłaściciel i zarządzający przedsiębiorstwem Frenoplast S.A. To jedyna w Polsce firma (i jedna z siedmiu w Europie) działająca w niszy rynkowej materiałów ciernych dla kolei. Spółka bezpośrednio konkuruje z wytwórcami z krajów takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. Od 25 lat jej produkty stosowane są przez PKP. W 2009 r. Frenoplast, jako trzecia firma w Europie, uzyskała homologację na wstawkę hamulcową do wagonów towarowych zbudowaną według własnej technologii.

Jacek Bułhak

dyrektor ds. Rozwoju Frenoplast S.A.

Współwłaściciel i zarządzający przedsiębiorstwem Frenoplast S.A. To jedyna w Polsce firma (i jedna z siedmiu w Europie) działająca w niszy rynkowej materiałów ciernych dla kolei. Spółka bezpośrednio konkuruje z wytwórcami z krajów takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. Od 25 lat jej produkty stosowane są przez PKP. W 2009 r. Frenoplast, jako trzecia firma w Europie, uzyskała homologację na wstawkę hamulcową do wagonów towarowych zbudowaną według własnej technologii.

Wiesław Byczkowski

wicemarszałek województwa pomorskiego

Wiesław Byczkowski – wicemarszałek województwa pomorskiego. Ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Z samorządem związany od 1994r. Pełnił funkcję wiceprezydenta Gdyni (w latach 1994–1998) i wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Był uczestnikiem prac nad Strategią Rozwoju Województwa Gdańskiego oraz Gdyni (w latach 1994–1998). W kadencji 2006–2010 pełnił także funkcję wicemarszałka województwa pomorskiego.
W Zarządzie Województwa Pomorskiego odpowiedzialny m.in. za wdrażanie i wykorzystanie funduszy unijnych w naszym regionie, sprawy majątku województwa, współpracę zagraniczną i zadania w zakresie rynku pracy.

Kpt.ż.w. Marek Błuś

redaktor merytoryczny, Baltic Transport Journal

Kpt.ż.w. Marek Błuś jest od 2005 r. związany z czasopismem „Baltic Transport Journal”, gdzie pełni funkcję redaktora merytorycznego. Wcześniej, od 1991 r. łączył pracę dziennikarza i redaktora z nauczaniem w Ośrodku Szkolenia Ratowniczego w Gdyni oraz zajęciami o charakterze konsultingowym. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie.

Tomasz Błyskosz

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Gdańsku

Henrik Carlsen

Legenda rozwoju sektora ropy i gazu w Norwegii

Przez 33 lata związany z koncernem Statoil. Pracował jako menedżer ds. technicznych oraz rozwoju poszukiwań m.in. na polach naftowych Gullfaks (1982–1984) i Troll (1984–1986) na Morzu Północnym. W latach 1989–1990 był dyrektorem projektu, odpowiedzialnym za realizację budowy platformy Sleipner A. W latach 1999–2004 wiceprezes Norweskiego Szelfu Kontynentalnego. Od września 2007 r. pełni funkcję prezesa zarządu Spółki LOTOS Exploration & Production Norge AS.

Piotr Całbecki

marszałek województwa kujawsko­‑pomorskiego
Adam Cegielski

Adam Cegielski

współzałożyciel i Prezes Zarządu, Omnioxy

Adam Cegielski – współzałożyciel i Prezes Zarządu Omnioxy, współwłaściciel Techjet, współzałożyciel oraz współwłaściciel Ignibit.

[fot.: omnioxy.com]

prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary

Katedra Technologii Informacyjnych Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Akademia Ekonomiczna w Poznaniu

prof. dr hab. Andrzej Ceynowa

rektor Uniwersytetu Gdańskiego

dr Eliza Chilimoniuk­‑Przeździecka

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Roman Chmielewski

Radca Ministra z Departamentu Polityki Regionalnej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

Paweł Chorąży

dyrektor Departamentu Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego

Paweł Chorąży jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe, studia latynoamerykańskie) i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Był stypendystą Fundacji Roberta Boscha w Niemczech (2003–2004). Od 2004 roku pełni funkcję Dyrektora Departamentu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Odpowiada za Europejski Fundusz Społeczny, Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji oraz za współpracę z OECD w ramach inicjatywy LEED.

Robert Chryc-Gawrychowski

Robert Chryc­‑Gawrychowski

Prezes Zarządu, Northvolt Poland

Robert Chryc­‑Gawrychowski – od 2018 r. Prezes Zarządu Northvolt Poland, odpowiadający za budowę oraz rozwój polskiego zakładu produkcyjnego w Gdańsku. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w budowaniu długoterminowych strategii rozwoju i zarządzaniu operacyjnym przedsiębiorstw działających na rynku baterii oraz magazynów energii do zastosowań przemysłowych. Absolwent Politechniki Gdańskiej.

Stefan Chwin

pomorski pisarz

Adam Cichocki

prezes Zarządu Brad Management Consulting Sp. z o.o.

Od 1997 r. prowadzi własną działalność doradczą, a od 1998 r. podjął stałą współpracę z HayGroup (w jej ramach stworzył od podstaw biuro tej firmy w Kijowie, a także doradzał właścicielom i zarządom m.in.: PKN Orlen, Stoen, Vattenfall, PSE, DTEK). Wspomagał procesy transformacji kulturowej wielu prestiżowych firm w Polsce i na Ukrainie. Wcześniej zajmował m.in. stanowiska wojewody lubelskiego oraz wiceprezesa ds. zasobów ludzkich w PGE. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

dr Marek A. Cichocki

dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin

Dr Marek A. Cichocki jest germanistą, filozofem i politologiem. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektor programowy Centrum Europejskiego w Natolinie. Współwydawca rocznika filozoficznego Teologia Polityczna i redaktor naczelny periodyku Nowa Europa. Przegląd Natoliński. Autor książek Ciągłość i zmiana (1999), Porwanie Europy (2004), Władza i pamięć (2005), Problemy politycznej jedności w Europie (2012). Specjalizuje się w tematyce niemieckiej, integracji europejskiej i historii idei politycznych. Był także doradcą prezydenta RP ds. traktatu konstytucyjnego i przyszłości UE.

[foto]

Radosław Ciepliński

Dyrektor, BOTSI P.S.A.

Absolwent Politechniki Gdańskiej i Akademii Górniczo­‑Hutniczej. Związany z branżą automatyki, robotyki i inteligentnych budynków od kilkunastu lat.

W BOTSI pełni rolę doradczą i nadzorczą. Wyznaje, że uczciwe zasady i poczucie win‑win ze współpracy przekuwają się na dalsze relacje z klientami i partnerami firmy.

[foto]

Angelika Cieślowska

Prezes Zarządu DORACO

Doświadczona menedżerka, liderka, ekspertka i mentorka w dziedzinie zarządzania i w obszarze generalnego wykonawstwa oraz inwestycji deweloperskich. Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2022 roku uzyskała certyfikat Construction Industry w zakresie Productivity. Od 25 lat związana jest z grupą Hass Holding pełniąc wysokie funkcje menedżerskie w spółkach Grupy. W 2006 roku została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu DORACO. W ciągu swojej kariery planowała i wdrażała wiele złożonych, innowacyjnych strategii rozwojowych, projektów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych podnoszących rentowność zarządzanych spółek. Jest mentorką programu Top Women in Real Estate. Działa w Stowarzyszeniu Klub Biznesu oraz Fundacji Korali.

Tom Cosh

dyrektor Newcastle City Technology Office.

Ireneusz Ćwirko

Członek Zarządu Stoczni Crist

Karolina Czapska

Regionalne Centrum Informacji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Leszek Czarnobaj

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, były starosta i burmistrz Kwidzyna

Jarosław Czarzasty

dyrektor oddziału Thomson Reuters w Gdyni

Dr Mariusz Czepczyński

Katedra Geografii Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego
dr Ernest Czermański

dr hab. Ernest Czermański, prof. UG

Uniwersytet Gdański

Dr hab. Ernest Czermański, prof. UG jest absolwentem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie pełni funkcję Kierownika Zakładu Gospodarki Morskiej w Katedrze Transportu i Handlu Morskiego. Specjalista w dziedzinie żeglugi morskiej i transportu intermodalnego. Uczestnik wielu międzynarodowych projektów badawczo­‑naukowych i autor wielu publikacji z zakresu gospodarki morskiej. Współautor 1. Inteligentnej Specjalizacji Pomorza oraz tzw. „Morskiej” Krajowej Inteligentnej Specjalizacji.

Zdzisław Czucha

burmistrz Kościerzyny

dr Paweł J. Dąbrowski

doradca ds. przedsiębiorczości, innowacji i negocjacji

Dr Paweł J. Dąbrowski kieruje własną firmą szkoleniowo­-doradczą Kreatywne Strategie. Absolwent matematyki, pedagogiki twórczości oraz studiów finansowych w Australii. Specjalizuje się w zagadnieniach przedsiębiorczości, innowacji i negocjacji. Autor książki „Praktyczna teoria negocjacji” oraz wielu publikacji w czasopismach akademickich i profesjonalnych.

Marek Darecki

Prezes firmy lotniczej WSK Rzeszów oraz Stowarzyszenia Dolina Lotnicza

Janusz Daszczyński

dyrektor Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju

Janusz Daszczyński – dyrektor Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Uznany przez Biuro Koordynacyjne EXPO za jednego z trzech najlepszych szefów pawilonów narodowych (obok Amerykanina i Szwedki). Przez 11 lat dyrektor marketingu i public relations sopockiej grupy Ergo Hestia. W latach dziewięćdziesiątych dyrektor Telewizji Gdańsk i wiceprezes Telewizji Polskiej SA. Wcześniej – zastępca Lecha Bądkowskiego, redaktora naczelnego „Tygodnika Samorządność”, pisma Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

Katarzyna Deberny

specjalistka ds. Kultury i Edukacji Olimpijskiej w PKOl

Katarzyna Deberny jest olimpijką, 5-krotną mistrzynią świata w żeglarstwie i poetką. Z wykształcenia kulturoznawczyni, autorka wielu tekstów popularno-naukowych z zakresu sportu i kultury.

Jan Dębski

Wiceprezes ECE Projektmanagement Polska

Danuta Dejk

sołtys wsi Zawory w gminie Chmielno

Katarzyna Delankiewicz-Turzyńska

Prezes Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego

Joanna Dembińska

Zespół Koła Naukowego Zarządzania Personelem „Lider”, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego

prof. Paul H. Dembinski

współtwórca i dyrektor Obserwatorium Finansowego w Genewie

Prof. Paul H. Dembinski jest absolwentem Uniwersytetu Genewskiego, gdzie w 1982 roku uzyskał tytuł doktora ekonomii. Jest współzałożycielem i dyrektorem Obserwatorium Finansowego w Genewie. Autor książki pt. „Finanse po zawale. Od euforii finansowej do gospodarczego ładu” opublikowanej w 2011 r.

Departament Instrumentów Wsparcia Ministerstwa Gospodarki

Ministerstwo Gospodarki

Grzegorz Domosławski

ekonomista, emeryt

Grzegorz Domosławski – ekonomista, emeryt, interesuje się tematyką ładu społecznego w kraju i na pograniczach kulturowych, tożsamością polską jako istotną determinantą modernizacji cywilizacyjno­-mentalnej naszego społeczeństwa.

Skip to content